سن گندم خشک

ایران اینسکت (iraninsect.ir): برخی از اساتید و دانشجویان و هنرستان و محصلین برای تحقیق و بررسی آزمایش سن گندم زیر میکروسکوپ یا کالبدشکافی نیاز به سن گندم دارند. سایت ایران اینسکت سن گندم خشک شده و داخل الکل سفید برای این عزیزان ارسال می کند.

سن گندم خشک | فروش سن گندم

فروش سن گندم | خرید سن گندم | تصویر سن گندم | عکس سن گندم برای تحقیق و آزمایش و تست سموم کشاورزی.
نکته : حشرات آفات در این سایت فقط خشک شده و داخل الکل سفید ارسال می شوند. زنده ارسال نداریم سوال نکنید.
فقط حشرات پرورشی در مزارع پرورش حشرات، جهت تغذیه حیوانات خانگی زنده یا خشک ارسال می شوند.

d8 b3 d9 86 da af d9 86 d8 af d9 85 d8 ae d8 b4 da a9 scientific name eurygaster integriceps arthropoda species sosk gandom beetle live
سن گندم خشک اتاله شده سوزن ده اتاله دانشجویی

سن آفت مهم گندم

سن گندم (Eurygaster integriceps) یکی از مهمترین و خطرناکترین آفات گندم در ایران محسوب میگردد. سنها در مراحل مختلف زندگی خود، به گندم آسیب میرسانند و بیشترین خسارت در مرحله نهایی پوره گی و حشره بالغ نسل جدید است. در نتیجه شناخت مراحل زندگی سن میتواند موجب پیشگیری و یا مبارزه به موقع از به وجود آمدن خسارت گردد.

مشخصات سن گندم

حشره‌ Eurygaster integricep ۸/۱۲- ۸ میلی‌متر طول و ۸- ۵ میلی متر عرض دارد. این تفاوت به دلیل و علت اصلی دامنه نسبتاً وسیع تغییرات در اندازه حشره کامل، شیوه زندگی آفت است. بر اساس بررسی ها و مشاهدات در سراسر مناطق سن خیز کشور این حشره دو شیوه زندگی دارد، که این خود منجر به تغییراتی در اندازه آفت شده است.

جمعیتی از این حشره که در زیستگاه‌های طبیعی واقع در ارتفاعات زندگی می‌کنند. ضمن تغذیه از گیاهان غیر زراعی به خصوص گندمیان، بدون آنکه پروازهای قابل توجهی انجام دهند، به زاد و ولد می‌پردازند، افراد این گروه، کوچک و طول و عرض آنها به ترتیب ۵/۱۰-۸ و ۵-۸/۶ میلی متر است. گروه دوم از این حشره، که از گندم و جو تغذیه می‌کنند، به خصوص آنهایی که به مزارع آبی حمله می‌کنند، جثه ای بزرگتر دارند و طول و عرض آنها به ترتیب ۸/۱۲-۸/۹ و ۶/۸ -۲/۶ میلی متر می‌باشد.

رنگ حشره کامل، بسیار متغیر بوده. و رنگ عمومی آنها قهوه ای و زرد خاکی است. که این نیز از روشن تا تیره تغییر می‌کند. به علاوه نمونه‌هایی به رنگ سیاه، قرمز، مسی و زرد کهربایی نیز دیده می‌شود.

تخم‌های سن، به شکل کره‌های ۱ میلی‌متری است. در ابتدا این تخم‌ها سبزرنگ هستند و پس از ۴ ساعت از تولد، به رنگ سیاه در می‌آیند. از سن دوم به بعد، رنگ اصلی پوره ها ظاهر می‌شود. تفاوت پوره ها به خصوص پوره های سنین ۴و ۵ بسیار آشکار است، بدین معنی که بال از سن چهارم پورگی جوانه می زند و در سن پنجم مشخص‌تر می‌شود.

دشمنان طبیعی سن گندم و کنترل بیولوژیک

بیشترین پارازیتیسم طبیعی مربوط به زنبورهای پارایتوئید Trissolcus و مگش های Phasia می باشد. زنبورهای Trissolcus که گونه های مختلفی از آن در مزارع غلات استان های تهران، مرکزی و همدان و لرستان انتشار دارد و بیشتر پارازیتیسم طبیعی تخم های سن گندم مربوط به زنبورهای این جنس است . در سالهای اخیر مبارزه شیمیایی به کاهش جمعیت پارازیتوئیدها منجر شده است و در نتیجه اثر این پارازیتوئیدها روی جمعیت سن گندم حدود۲۳ درصد برآورد می شود.
مگس های پارازیتوئید یک نسلی هستند و زمستان را به صورت لاروسن سوم در حفره عمومی بدن میزبان، سپری می کنند. مگس ها پس از خروج از شفیره ها، از شهد گیاهان خانواده چلیپائیان تغذیه می نمایند و سپس روی سن های مادر که تازه از مکان های زمستانی بازگشته اند، تخمریزی می کنند.

d8 b3 d9 86 da af d9 86 d8 af d9 85 d8 ae d8 b4 da a9 scientific name eurygaster integriceps arthropoda species sosk gandom beetle live site
سن گندم خشک اتاله شده سوزن ده اتاله دانشجویی

فروش کُلکسیون حشرات, خشک یا اتاله شده

ارتباط اول با پیامک  ۹۵۱۱|۶۲۹|۰۹۳۵

حشرات اتاله شده | خشک شده | سن گندم خشک اتاله

ارسال در خواست ها با اس ام اس به شماره زیر بفرستید بعد از ارتباط اول در صورت نیاز تماس تلفنی می گیریم ۹۵۱۱|۶۲۹|۰۹۳۵
نمونه درخواست شما با پیامک حاوی متن روبرو : خرید حشره – خشک شده – تعداد – iraninsect (حتما آخر پیامک iraninsect را بنویسید).
جواب سوال شما طی چند پیامک پاسخ داده می شود:
شماره حساب ها | آدرس سایت | ارسال قیمت و هزینه درخواستی شما | توضیحات اضافی و مفید

نکته در خرید حشرات آفات

نکته : حشرات آفات در این سایت فقط خشک شده ارسال می شوند. زنده ارسال نداریم سوال نکنید.
و اینکه همانطور که می دانید کشاورزان برای از بین بردن آفات در مزرعه و باغ و گلخانه هزینه و وقت زیادی برای نابودی انها صرف می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *