سوسک شاخک بلند

سوسک شاخک بلند | خرید سوسک شاخک بلند | سوسک شاخک بلند شمال

ارسال سوسک شاخک بلند به صورت سوزن زده اتاله شده، داخل الکل سفید و خشک شده برای تحقیقات و آزمایش، برای ارایه به استاد و ازمایشگاه حشره شناسی دانشگاه و هنرستان سراسر ایران درب منزل

ما این حشرات را برای تحقیق و ازمایش و رزین کاری و ساخت قاب عکس برای مشتریان و دانشجویان و هنرستانها (اتاله شده، خشک، داخل الکل سفید)‌ می فرستیم . زنده ارسال نداریم سوال نکنید.

سوسک سرشاخه خوار رزاسه

سوسک شاخک بلند رزاسه با نام علمی coerulescens Osphranteria سوسکی است از خانواده Cerambycidae و راسته سخت بالپوشان که یکی از خطرناک ترین حشرات چوبخوار در کشور ما می باشد. سوسک سرشاخه خوار رزاسه، که در زمان های گذشته به عنوان یکی از آفات درجه دو براي میزبانان مختلف از جمله درختان میوه سردسیري هسته دار ودانه دار شناخته می شد، در حال حاضر با بروز و تداوم پدیده خشکسالی به یکی از آفات مهم این درختان تبدیل شده است. این آفت در اکثر مناطق کشور پراکنده بوده و خسارت شدیدي به درختان میزبان به خصوص بادام و زردآلو وارد می سازد. به علت مخفی بودن لارو آفت درون سرشاخه هاي درختان میزبان، مبارزه شیمیایی با آن موثر نمی باشد.

سوسک شاخک بلند رزاسه

نام این آفت نشان دهنده‌ی اطلاعات اولیه در باره ی آفت است، این آفت حشره ای راسته ی سخت بالپوشان و سوسک ها است که دارای شاخک های بلند بوده و بر روی درختان خانواده ی رزاسه یا گلسرخیان ایجاد خسارت می کند، این آفت به ویژه در درختان میوه هسته دار و دانه دار در مناطق سردسیری بیشتر خسارت وارد می کند.

نکته: به صورت زنده ارسال نداریم.
فقط حشرات پرورشی در مزارع پرورش حشرات، جهت تغذیه حیوانات خانگی زنده یا خشک ارسال می شوند.

فروش کُلکسیون حشرات, خشک یا اتاله شده

ارتباط اول با پیامک  ۹۵۱۱|۶۲۹|۰۹۳۵

حشرات اتاله شده | خشک شده | سوسک

ارسال در خواست ها با اس ام اس به شماره زیر بفرستید بعد از ارتباط اول در صورت نیاز تماس تلفنی می گیریم ۹۵۱۱|۶۲۹|۰۹۳۵
نمونه درخواست شما با پیامک حاوی متن روبرو : خرید حشره – خشک شده – تعداد – iraninsect (حتما آخر پیامک iraninsect را بنویسید).
جواب سوال شما طی چند پیامک پاسخ داده می شود:
شماره حساب ها | آدرس سایت | ارسال قیمت و هزینه درخواستی شما | توضیحات اضافی و مفید

ریخت شناسی سوسک شاخک بلند رزاسه

تخم سوسک شاخک بلند رزاسه
این آفت تخم هایی به شکل ته سنجاق را روی درخت می چسباند که دارای رنگ سفید مایل به زرد است، اندازه تخم ها ریز وحدود ۲ میلیمتر است اما با استفاده از یک لوپ یا ذره بین به راحتی دیده می­شوند.

لارو سوسک شاخک بلند رزاسه
لارو های این افت پا ندارند، رنگبدن لاروها زرد روشن بوده و دارای حلقه روی بدن هستند، اندازه ی بدن این لاروها از سن اول از حدود دو میلیمتر شروع شده و در پایان سن چهارم لاروی به حدود ۳ سانتی متر می رسد.

شفیره سوسک شاخک بلند رزاسه
شفیره در ابتدای زمان تشکیل حدود ۳ سانتیمتر طول دارد، در مراحل ابتدایی تشکیل شفیره، زرد رنگ بوده و به مرور زمان تیره و کاملا سفت می شود، قبل از تشکیل شفیره لارو وارد مرحله ی پیش شفیره می­شود یعنی بدون حرکت شده و این مرحله حدود یک هفته زمان می برد تا به شفیره تبدیل شود.

نکته: اگر در باغ و مزرعه  شما این آفت وجود دارشد یعنی درختان باغ و باغچه شما مریض شده و باید رسیدگی کنید.

کنترل زراعی و شیمیایی آفت

هرس درختان:هرس سرشاخه های آلوده مهم ترین اقدام زراعی است که برای کنترل این آفت انجام می شود، همانطور که دانستید این سرشاخه ها که با علائم سبز خشکیدگی مشخص می شوند حاوی لارو آفت بوده و در سال بعد حشره کامل از این شاخه ها خارج می شوند، بنابراین شاخه­ های سبز خشک را تا کمی پایین­تر از قسمت خشک هرس کرده و حتما بسوزانید.
حمایت از جمعیت دشمنان طبیعی مانند زنبور های پارازیتوئید تنها با مصرف به اندازه ی سموم انجام می­شود، چه در مورد این آفت و چه در مورد آفت دیگر تعادل در سم پاشی را رعایت کنید تا کنترل طبیعی دچار اختلال نشود.

کنترل شیمیایی: همانطور که با مطالعه ی چرخه ی زنگی آفت متوجه شدید این آفت دارای مرحله ی خسارتزای پنهان در شاخه است، بنابراین سم پاشی علیه این آفت توصیه نمی شود.
شکار حشرات کامل: این روش نیز در برخی مناطق که جمعیت پایین آفت وجود دارد با استفاده از تله های مختلف انجام می شود اما کارایی صد در صددی نداشته و باید حتما از روش های زراعی به صورت تلفیقی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *